Zimní mini CopyAkademie: třítýdenní praktická škola copywritingu

Praktická zimní mini škola copywritingu pro všechny, kteří se chtějí copywritingu profesně věnovat, potřebují otextovat webové stránky, nebo se už copywritingu věnují a chtějí získat víc praktických zkušeností i jinde než při přímé práci s klienty. Některým chybám se lze vyhnout, když víte, jak na to!

Všechno, co potřebujete, jste vy – tady a teď, tužka a papír na poznámky a vlastní notebook. O všechno ostatní bude postaráno.

Co vás všechno čeká a nemine?

 • Úvod do copywritingu (Kristýna Maková)

Základní témata týkající se copywritingu pro všechny, kteří potřebují napsat srozumitelné a účinné texty.  Zjistíte, co všechno by měl umět člověk, který hce psát pro druhé. Dozvíte se, co všechno by měl umět správný copywriter. A jak se to naučit. Dozvíte se i to, že nic nenapíšete, dokud něco nenapíšete. Součástí všeho budou i praktická cvičení s mnoha radami a tipy.

Co psát? A jak?Cílová skupina: Jak na ni cílit? – Webcopywriting – Texty pro webové stránky s přihlédnutím k SEO – Typy textů (blogy, články a rozhovory, PR články, tiskové zprávy, e-maily a další zprávy)

 • Vyprávějte příběhy: Storytelling (hostující lektorka Petra Johansson)

Největší síla tkví v příbězích. Naučte se je vyprávět. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Příběhy vás provede zkušená lektorka, herečka a režisérka Petra Johansson.

 • Copywriting a internet – SE0/SEM, obsah a content marketing, meta-data, texty a klíčová slova (Kristýna Maková)

Optimalizace webových stránek zní jako zaklínadlo. V čem vlastně spočívá? Co je její součástí? A jak do toho zapadá obsahová část, texty a práce copywritera? To jsou jen některá z témat, která si budete moct i prakticky vyzkoušet. Máte texty, se kterými byste chtěli pracovat, můžete si je přinést a získat cennou zpětnou vazbu.

 • Setkání s profesionály ve spolupracujících oborech (hostující lektoři z oboru PR, e-commerce, projektového řízení, webdevelopmentu nebo koučování freelancerů)

(web)Copywriting a psaní na zakázku je navázáno na další související obory a profese. Díky třem hostujícím lektorům, odborníkům z několika oblastí, získáte praktické informace z první ruky a budete moct pokládat dotazy, na které jste zatím nedostali odpovědi (nebo se zatím neměli koho zeptat).

Dva profesionálové. Každý si na vás vyhradí tři hodiny svého času. Jakým oborům nahlédnete pod pokličku? PR, e-commerce, projektové řízení, vývoj webů a webdevelopment, freelance dráha? Nechte se překvapit. Vybráni budou i na základě vašeho zájmu a preferencí před začátkem kurzu.

 • Praktická cvičení na téma: Kontraktování zakázek a zadávání textů (Kristýna Maková)

Co všechno potřebujete vědět, než začnete psát? Jaké podklady byste si měli vyžádat od klienta? S kým byste měli mluvit? Na co byste se měli umět zeptat? A jak přesné by mělo být zadání, aby výsledkem nebyla klientova věta: Představovali jsme si to trochu jinak. Ačkoli je každý klient jiný, na některé situace se můžete předem připravit. Při praktickém cvičení si vyzkoušíte celý proces na vlastní kůži a můžete tak v klidu ladit své schopnosti.

 • Praktická cvičení na téma: Copywriting a cílení – účel textů a cílové skupiny, podpora brandu klienta (Kristýna Maková)

Copywriting je cílené psaní: píšete s určitým záměrem (cíl), pro určitou skupinu lidí (cílová skupina). Texty můžete podpořit brand klienta, pomoct mu zrealizovat jeho záměr. Zkombinovat všechny faktory je někdy obtížné. A cílová skupina nemusí být vždy tou skutečně „cílovou“. To všechno se nejen dozvíte, ale opět si to budete moct sami vyzkoušet a získat cennou zpětnou vazbou.

 • Praktická cvičení na téma: Osobní prezentace (Kristýna Maková)

Praktické cvičení na závěr – zároveň to nejtěžší pro každého profesionála. Můžete být sebelepší profesionál, každý z nás má ale sám na sebe slepou skvrnu. Napsat texty pro sebe a za sebe, podpořit svou skutečnou prezentaci, může být zároveň i tématem týkajícím se sebevyjádření. Na své texty získáte pravdivou, opravdovou a konstruktivní zpětnou vazbu nejen od lektorky, ale i spolukurzistů. Budete tak moct vše vyladit tak, abyste popsali skutečnost způsobem, který funguje. Udělejte pro sebe to, co děláte pro druhé. A odejděte s výsledkem, který si budete moct vystavit rovnou na webu.

 • Večírek absolventů Zimní mini CopyAkademie


Maximální počet účastníků: 12

Cena: 15.200 Kč (bez DPH, cena je konečná)

Délka kurzu: 4 celodenní semináře (4×6 hodin), 3 (pod)večerní praktické semináře (3×2,5 hodiny), e-mailové konzultace a vyhodnocování cvičení v průběhu

Více než 30 hodin užitečných informací a praktických zkušeností!

V ceně kurzu je také dvanáctidílný videokurz copywritingu, díky kterému si mnoho z toho, co se dozvíte, budete moct doma pouštět stále dokola, budete-li chtít.

Na konci CopyAkademie získáte osvědčení o absolvování.

Nejbližší termín:

30.01.-18.02.2021 – Obyvák, Žitenická 9D, 190 00  Praha 9 – Prosek (mapa)

další termín: leden/únor 2022

Které zimní dny budou ve vašem kalendáři patřit psaní?

 • 30.01.2021 (sobota) 09:30-16:30 – Úvod do copywritingu (Kristýna Maková)
 • 31.01.2021 (neděle) 09:30-16:30 – Vyprávějte příběhy: Storytelling (hostující lektorka Petra Johansson)
 • 04.02.2021 (čtvrtek) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Copywriting a cílení – účel textů a cílové skupiny, podpora brandu klienta (Kristýna Maková)
 • 13.02.2021 (sobota) 09:30-16:30 – Copywriting a internet – SE0/SEM, obsah a content marketing, meta-data, texty a klíčová slova (Kristýna Maková)
 • 15.02.2021 (pondělí) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Osobní prezentace (Kristýna Maková)
 • 16.02.2021 (úterý) 09:30-16:30 – Setkání s profesionály ve spolupracujících oborech (hostující lektoři z oboru PR, e-commerce, projektového řízení, webdevelopmentu nebo koučování freelancerů, bude upřesněno před začátkem kurzu)
 • 18.02.2021 (čtvrtek) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Kontraktování zakázek a zadávání textů (Kristýna Maková)
 • 18.02.2021 (čtvrtek) 20:00-22:00 – Večírek absolventů Zimní mini CopyAkademie


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/158905/virtual/www/wp-content/plugins/visual-form-builder/public/class-form-display.php on line 241

 

Verification

 • Submit