Rubriky
JednoHubky... aneb malá zamýšlení Kde se můžeme setkat?

Je krize fakt příležitost? Nebo jenom pohroma?

Je krize fakt příležitost? Nebo jenom pohroma?

To je pro mě hodně zajímavé téma.

Když mě před cca dvěma lety oslovili z Technologického centra v Hradci Králové, abych pro ně vedla workshop na téma Strategie podnikání v dobách krize, zvažovala jsem, zda to přijmout.

Říkala jsem si: Kde teď jsi, abys vyprávěla lidem o tom, jak zvládat krize? Necítila jsem, že bych byla v bodě, kdy bych si mohla myslet, že jsem tak úspěšná, abych o tom někomu mohla vyprávět.

No jo, jenže pak mi to došlo. Kolik krizí už mi do života přišlo? Kolik jsem jich prožila? Kolika jsem prošla? A kolik jsem jich možná sama vytvořila? A jsem pořád tady. I když to nejde hladce a někdy to dost dře, někdy zažívám období útlumu a někdy mám i strach, pořád jsem tady, pořád mám v sobě naději, nevzdávám to, jdu dál, podnikám.

A tak jsem pozvánku přijala.

Když mě vloni oslovila Tamara Kuchařová, abych se stala jednou z přednášejících na konferenci Krize jako příležitost, už to pro mě nebylo nové téma. A tak jsem souhlasila. A i já jsem pro vás natočila dvě videa:

Jedno krátké, které si může prohlédnout každý zaregistrovaný zdarma. A jedno delší, které je součástí konferenčního balíčku – tam shrnuju a doplňuju to, co jsem zformulovala už před dvěma lety a co můžu teď sdílet i s vámi.

Mým tématem bylo Jak tvořit v krizi. Ale ono jde i o to, co si pod pojmem „krize“ vůbec představujeme a také o to, co všechno tvoříme a tvořit můžeme. Je to totiž nejen obsah nebo naše podnikání, je to především náš život.

Na konferenci je spousta naprosto úžasných řečníků, kteří pro vás jistě budou mít zajímavé postřehy, možná daleko zajímavější než já… ale jsem moc ráda, že jsem přispěla.

Krize jsou pro mě období velkých změn, která mění status quo. A i taková období jsou potřebná, pokud je třeba změn a jinak to nejde. Tak doufám, že krize v životech nás všech vyústí v něco tvořivého, co dovedeme zužitkovat. A dovedeme si třeba při tom všem vzájemně pomáhat tak, aby pro nás nebyly obdobími, která nás ohrožují bytostně a existenčně. Ať v nás probudí laskavost a soucit a laskavou a soucitnou cestou nás učí nejen sdílet, ale též ctít vlastní hranice. ❤

Webové stránky kongresu Krize jako příležitost