Rubriky
JednoHubky... aneb malá zamýšlení Smysluplná monetizace obsahu

Kombinujete obsah zdarma a placený obsah?

Mnoho lidí, které znám, dokáže skvěle pracovat s obsahem, který je přístupný zdarma. Možná mezi ně patříte i vy. Jakmile ale dojde na téma monetizace obsahu, tedy jeho zpoplatnění, začnou mnohdy tápat a nevědí, jak k tomu mají přistoupit.

I proto jsem se rozhodla zpracovat přehled možností, které znám nebo sama využívám, a sdílet ho s vámi.

A proč tuto možnost mnozí lidé zatím stále nevyužívají?

Řekla bych, že je to poměrně pestrá paleta důvodů. Někdy vás může brzdit nedostatek zkušeností nebo přehledu o možnostech. A někdy je problém v mindsetu nebo blocích, které v sobě spousta z nás má.

Sdílet s někým své know-how a práci a přijímat za to peníze, finance, zdroje, je ovšem přirozená cesta, nic zavrženíhodného.

Předáváte něco, co je užitečné pro druhé, to neznamená, že „na nich vyděláváte“, nebo „že byste se měli stydět, protože něco takového byste přeci měli dělat zdarma“, ale že probíhá nějaká vzájemná výměna. I peníze jsou energie.

Stejně tak informace nebo zkušenosti. Umožněte jim přirozeně proudit, kudy je třeba. Nestavte jim hráze, ale vyčistěte cesty a říční koryta, kterými můžou (nejen) k vám putovat.

Za svou hodnotu prostě můžete dostat protihodnotu v podobě finanční odměny.

Pro své podnikání tímto způsobem můžete vytvořit další cestu, kterou k vám budou přicházet zdroje potřebné pro vaši další práci a rozvoj, což pak jistě ocení i klienti a ti, kteří vás sledují nebo čtou a fandí vám, všichni ti, se kterými to budete sdílet a které budete zase dál obohacovat.

Nemusíte to být hned, i toto je cesta, kterou je třeba budovat. Může to být v některých případech ovšem rychlejší, než byste možná čekali.

Jak jste na tom vy?

Přijďte o tom diskutovat do facebookové skupiny Obsahový marketing a texty s Kristýnou Makovou a hosty.

Nebo se rovnou přidejte k webináři s čtyřtýdenní praktickou výzvou a udělejte první kroky k vlastnímu placenému obsahu a jeho publikování a prezentaci.