Kristýna Maková, zakladatelka CopyAkademie

[et_pb_section][et_pb_row][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text]

Jsem copyeditorka a obsahová konzultantka na volné noze

Miluju filmy v originálním znění a hlas Jana Třísky ve filmech s Bebelem:) Laskavé lidi s otevřeným srdcem a cesty. Cesty života a životem. I ty niterné. A čím dál tím víc oceňuju takové ty obyčejné věci a jednoduchost, která ovšem podporuje pestrost a rozmanitost i jedinečnost každého z nás. Co je ale možná ještě podstatnější pro kurzy, které vedu?

Mám více než 15 let zkušeností se správou webových stránek. S webeditorskou, redaktorskou a copywriterskou činností jsem začínala před 12 lety. Působím jako copyeditorka, redaktorka a obsahová konzultantka, vstřícná a trpělivá lektorka s mnohaletou praxí. Vedla jsem v minulosti například i kurzy počítačových dovedností pro lidi s psychickým onemocněním – jako pomoc při jejich pracovní rehabilitaci.

Sbírala jsem zkušenosti i coby turistická průvodkyně po Praze, naposledy jako externí spolupracovnice Národní kulturní památky Vyšehrad (každý máme své koníčky, že?).

Zajímá vás, jak se dívám na svou práci, vytváření webového obsahu, i proč jsem se rozhodla realizovat kurzy podle svého? Přečtěte si rozhovor pro objevit.cz: Žádný copywriter nemá patent na řešení, poslední slovo má klient

Český rozhlas

Do Českého rozhlasu jsem nastoupila coby zelenáč v oboru v roce 2007 na místo webeditorky ruských stránek zahraničního vysílání (Radio Praha, www.radio.cz). Pracovala jsem i s anglickou nebo španělskou jazykovou verzí, jako krátkodobý zástup za některého z kolegů nebo při lokalizaci projektových stránek do vícero jazyků.

Postupem let jsem se začala věnovat i redakční práci a stala se externí redaktorku českého vysílání pro krajany a také radiožurnálového vysílání pro menšiny (O Roma Vakeren), v obou případech jsem nějaký čas pomáhala i se správou webu a sociálních sítí. I na tomto je možné demonstrovat mou touhu a chuť se dále vzdělávat a (nejen) profesně si rozšiřovat obzory. Na konci října 2015, jsem po osmi letech a osmi měsících své působení v Českém rozhlasu završila a odešla na volnou nohu. V občasné externí spolupráci jsem ovšem pokračovala i dál.

Volná noha

Začínala jsem s editováním a úpravami webových stránek, psaním článků a textů na zakázku jako freelancer. S některými klienty jsem točila i rozhovory, které sloužily jako podklady pro další práci, ale někdy pro ně byly také dobrou příležitostí k tomu, aby zrekapitulovali svou dosavadní pracovní dráhu nebo nahlédli své aktuální směřování trochu jiným pohledem. V rámci volnonožných aktivit jsem spolupracovala i s dalšími odborníky na marketing, PR, mediální komunikaci, e-commerce, online-marketing, SEO, webdesign a WordPress. V současné době se věnuju především copyeditorským a konzultačním činnostem.

Kurzy psaní a CopyAkademie

Od jara 2017 pořádám kurzy psaní pod hlavičkou CopyAkademie. Soubor kurzů na základě konceptu, který v sobě spojuje teoretické s praxí. To, co se kurzisté dozvědí, si můžou zároveň vyzkoušet. Získají cennou zpětnou vazbu od spolukurzistů i od lektorů (tedy ode mě nebo mých kolegyň a kolegů). Odnášejí si inspiraci, na které pak můžou dál stavět. Přesvědčit se o tom můžete přímo z referencí u jednotlivých kurzů.

Co umím?

Mám široký rozhled. Pracovala jsem ve webovém prostředí v několika světových jazycích, a to i v rámci jazykových lokalizací webových stránek. Aktuálně pomáhám klientům vyladit a zacílit texty pro jejich webové stránky, prezentace, blogy nebo i jiné projekty.

Konzultuju obsahy webových stránek. Někdy také radím v oblasti obsahových strategií, publikačních plánů, PR i copywritingu. Překládám texty z právničtiny, marketingštiny, ajťáčtiny a dalších oborštin do srozumitelnější češtiny.

Ráda pomáhám pracovně propojovat lidi, kteří něco umějí a chtějí to sdílet. Ráda se učím od druhých. Ráda sdílím, i když si dobře uvědomuju, že každý člověk může mít na věc jiný pohled a k tomu, co děláme, jiný přístup, vnímám to tak, že se můžeme vzájemně obohacovat právě svou jedinečností.

Reference účastníků kurzů (hodnocení lektorky):

Kurz Copywriting a SEO pro začátečníky, který se konal ve vzdělávací společnosti TC academy, byl opravdu skvělý zážitek. Nejen, že lektorka dokázala vytvořit výbornou atmosféru, ale díky interaktivním prvkům, kdy si účastníci vše prakticky vyzkoušeli, plynul kurz velmi rychle. Zkrátka žádná nuda se rozhodně nekonala. Po kurzu je člověk plný nových informací a odchází s pocitem skvělého zážitku. Děkujeme.

 • Ester Kaňovská, Moravský adrenalin

  Kristýna je moc milá lektorka a jde vidět, že se ve svém oboru opravdu vyzná. Ochotně vše vysvětlí, poskytne trefný případ nebo inspiraci.

 • Vendula Kramná

  Úžasná, zkušená lektorka, která ví o čem mluví.

 • Samuel Bros, blog

  Skvělá lektorka, která umí pracovat s lidmi

 • Olga Rochowanská, stylistka a vizážistka

  Velmi příjemná a milá. Její zkušenosti byly patrné v každé její větě, i v tom jak byl celý kurz připravený. Umí připravit výbornou kávu.

 • Alla Sapov

  Velmi příjemná lektorka s taktem a smyslem pro humor. Především oceňuji vyrovnanost celého kurzu a pravdivé upoutávky na kurz bez steroidních vyjádření.

 • Petr Mader

  Kristýna je příjemná a skvělá lektorka, umí problematiku dobře vysvětlit.

 • Gabriela Ducháčková

  Kristýna má opravdu dar pojmenovávat „věci“ správnými názvy a talent předávat svoje zkušenosti ostatním. Její přístup je osobitý, inspirující a přitom velice pozorný ke všem účastníkům kurzu. Byla radost s ní strávit den a ještě se kvalitně zorientovat v základech psaní pro web..

 • Žaneta Florová

  Velmi příjemná žena.

 • Vítek Procházka, Chůdadlo

  Kristýna očividně rozumí tomu, co dělá. A taky jí baví to učit. Je to příjemný člověk. Je velmi milá a rozumí svému oboru. Má obdivuhodný přehled i ve spoustě jiných oborů.

 • Michaela Tollarová

  Milá, šikovná a velice profesionální copywriterka a lektorka v jednom.

 • Anonymní účastník

  je uzasna, jemna a pozorna voci ucastnikom kurzu, skusena a poctiva copywriterka 🙂

 • Tereza Kratochvílová

  Kristýna byla moc milá, vtipná, vše srozumitelně vysvětlila 🙂

 • Jana Rosůlková

  lektorka je velmi sympatická a vstřícná

 • Anonymní účastník

  Z KrIstyny mam smisene pocity. Je to mila a urcite chytra holka. Ale jeji prezentacni dovednosti me bohuzel nestrhli jako u jinych lektoru. Bylo to trosku nudne a ani skupina nebyla moc sdilna a komunikativni.

 • Simona Cibulková

  Kristýna je fajn lektor a danou problematoku umí dobře vysvětlit.

 • Jana Grillová

  milá, příjemná a nápomocná

 • Tomáš Tupý

  Lektorka je velmi nadaná, umí v krátkém čase podat a srozumitelně vysvětlit informace, které jsou nejpodstatnější.

 • Lenka Drozdová

  Velmi milá a příjemná lektorka. Srozumitelnou formou nás seznámila se základy WP. Moc stojím o kurz, který by navazoval.

 • Hana Ševčíková

  Sympatická a trpělivá lektorka. Kristýnin způsob výuky – kdy vysvětlí, ukáže a my po ní opakujeme – zda jsme pochopili je výborný. Bonus – je to česká mladá Meryl Streep!

 • Helena Macků

  vstřícná, komunikativní, s přehledem a vhledem, velmi příjemná a trpělivá, znalá věci

 • Markéta Závorcová

  Kristýna je úžasně trpělivá a ochotná lektorka. Má s tvorbou webových stránek a se vším, co s tím souvisí dlouholeté zkušenosti a umí je srozumitelně předávat.

 • Anonymní účastník

  Milá, sympatická, šikovná lektorka

 • Alena Doležalová

  Kristýna je velmi sympatická a kurz vedla velmi dobře, srozumitelně.

 • Anonymní účastník

  Paní lektorka velmi milá.

 • Evžen Šrámek

  Lektorka byla na kurz dokonale připravená, má velké encyklopedické znalosti naší historie. Byla velice milá a ochotná odpovídat na dotazy. Disponuje velmi kultivovaným projevem, je radost ji poslouchat.

 • Anonymní účastník

  Velmi šikovná a milá dáma. Znala odpověď téměř na všechny zásadní otázky.

 • Tereza Sovová

  Moc příjemná slečna, ochotně zodpověděla všechny naše zvídavé dotazy.

 • Lucie Šedivá

  Mila, vstricna, napomocna, predala cenne zkusenosti

 • Eva Lopatová

  Velmi příjemná dáma. Působí vyrovnaně a je vidět, že má bohaté zkušenosti v oboru, ve kterém pracuje.

 • Romana Müllerová
  Kristýna Maková je příjemná, sympatická a je evidentní, že svého oboru znalá. Působí, že má ráda lidi a copywriting, tedy svou roli plní na sto procent. Její styl vyučování je poctivý a kreativní, což oceňuji.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]