Video kurz „Jak na copywriting“

Zjistěte, co všechno byste měli umět a znát, chcete-li se živit psaním textů!

Video kurz absolvovalo už 126 spokojených studentů

 

Zorientujte se v textařině a (mezi)oborových souvislostech. Přesvědčte se na vlastní oči, co všechno je potřeba k psaní kvalitních a přesně cílených textů. A seznamte se se specifiky webcopywritingu.
Konkrétními postupy a potřebná terminologie: Zjistíte, bez čeho se v dnešní době v oboru neobejdete. A dozvíte se, jak se průběžně zdokonalovat. Díky praktickým úkolům si můžete sami vyzkoušet nejrůznější „copywriterské techniky“.

Co se v kurzu naučíte?

 • jak psát text pro webové stránky s přihlédnutím k SEO
 • jak psát blogy, články, rozhovory, tiskové zprávy
 • jaké jsou nejčastější gramatické chyby
 • jak efektivně na cílovou skupinu

Komu je kurz určen?

 • Každému začínajícímu copywriterovi.
 • Každému, kdo o dráze copywritera nebo webcopywritera zatím jen uvažuje.
 • Každému, kdo copywritera hledá a potřebuje se zaměřit na to, co od profíka v oboru očekávat.

Osnova kurzu

 1. Co je to copywriting? Co je to webcopywriting? A kdo je to copywriter?
 2. Co by měl copywriter umět? A jaké by neměl dělat chyby?
 3. Typy zakázek pro copywritery
 4. Objektivní podmínky k práci
 5. Spolupráce s dalšími specialisty
 6. Co psát, jak a pro koho
 7. Co vše psát
 8. Copywriter a firemní identita / brand klienta
 9. Psaní s ohledem na cílovou skupinu
 10.  Texty a jejich struktura
 11. Texty a internet
 12. Jak zaujmout? Jak propagovat svou práci? Je dobré psát si blog?

 

Co o kurzu napsali ti, kteří ho viděli?

 • Jana Krátká
  Lektorka má příjemný hlas. Jakkoli je to, co se dozvíte odborné, srozumitelné a logické, je to zároveň i vtipné. Velmi oceňuji objektivnost, a že nedělala takové to, co dělá hodně lidí = přesvědčování: Dělej, co ti srdce říká, žij svůj sen (např. sen copywritera); to už se mi děsně zajídá; dokonce bych řekla, že kurz může snílky, co ale nechtějí na sobě příliš makat, spíš odradit. Je spousta lidí, co si myslí, že copywriting je brnkačka a že zrovna oni na tom zbohatnou. Je dobře, když po takovém kurzu zjistí, že až taková brnkačka to není, protože pověst oboru je tím ochráněna od těch, co by jí mohli škodit.

Reference studentů z portálu VímVíc.cz:

 • Petra Skopcová
  Kurz byl přínosem, pokud jste skutečný začátečník a chcete si osvojit uplné základy. Chybělo mi více příkladů z praxe, nebo například vyhodnocení úkolů, praktické rady „do života“ nebo ukázky. Lektorka příjemná a to je vždy plus.
 • Bára Cadriková
  Kurz určitě doporučuji. Nejvíce se asi hodí začínajícím nebo mírně pokročilým copywriterům. Obsahuje spoustu informací nejen technického rázu typu „jak se copy dělá“, ale i jak se vůbec ve světě copywritingu zorientovat, co očekávat, co a jak nabízet, jak se profilovat… Vše je srozumitelně vysvětleno, osobně jsem s kurzem velmi spokojená.
 • Radek Kolínský
  Kurz pro mne byl velmi přínosnou a příjemnou záležitostí. Osvěžil jsem si základní pojmy, hlavně poznal nové a důležité věci. Lektorka znalá, konkrétní. Jen mi vadil občasný šum během přednášek, což ale na celkovém hodnocení nemění.
 • Helena Matoušková
  Kurz se mi líbil. Lektorka přednáší kvalifikovaně a jasně. Doporučuji!
 • Patrik Holubář
  Pro zájemce, který tento obor nedávno objevil, velmi přínosné. Prezentace by se daly vylepšit, tím, aby se nečetlo, co je na stránce, napsáno. Rovněž bych uvítal více příkladů z praxe. Celkově velmi milé a povzbudivé vedení kurzu.
 • Simona N.
  Pro mě jako začátečníka byl kurz velmi přínosný. Ocenila bych i čistě audio verzi na cesty a rozhodně zpětnou vazbu k úkolům.
 • Eva P
  Prinosny pro uplne zacatecniky. Chybely mi ukazky prikladu spravny X spatny. Dalo by se to prolozit vtipnyma ukazkami prikladu jak psat pro mladez i duchodce… kontrasty. Chybela mi rada, jak zjistit, kolik pisu uhozu, abych to nemusela pocitat, bylo-li zadani napsat text 800 Uhozu. Proste vychytavky z praxe nebo asp rada to odpovida priblizne 5radkum nebo 1/2 A4 apod. Chybelo take vyhodnoceni ukolu. Lektorka prijemna.

Odkazy a zmínky na sítích:

Konzultaci jednotlivých úkolů je možné si objednat individuálně, a to přes skype nebo e-mail. Cena konzultace: 600 Kč za 30 minut.

Máte zájem o téma copywritingu? Objednejte si srozumitelný kurz, který vás posune o pár kroků dál:

Objednejte si online kurz Jak na copywriting

 • Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje (e-mailová adresa, kontaktní informace a jiné) jsou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů popsanými zde.
 

Protispamová ochrana