Letní CopyAkademie: Naučte se praxí, učte se psát psaním a přemýšlením o tom, co a proč píšete. Vždy s podporou konstruktivní zpětné vazby

Praktická letní škola copywritingu pro všechny, kteří se chtějí copywritingu profesně věnovat, potřebují otextovat webové stránky, nebo se už copywritingu věnují a chtějí získat víc praktických zkušeností i jinde než při přímé práci s klienty. Některým chybám se lze vyhnout, když víte, jak na to!

Všechno, co potřebujete, jste vy – tady a teď, tužka a papír na poznámky a vlastní notebook. O všechno ostatní bude postaráno.

Co vás všechno čeká a nemine?

 • Úvod do copywritingu (Kristýna Maková)

Základní témata týkající se copywritingu pro všechny, kteří potřebují napsat srozumitelné a účinné texty.  Zjistíte, co všechno by měl umět člověk, který hce psát pro druhé. Dozvíte se, co všechno by měl umět správný copywriter. A jak se to naučit. Dozvíte se i to, že nic nenapíšete, dokud něco nenapíšete. Součástí všeho budou i praktická cvičení s mnoha radami a tipy.

Co psát? A jak?Cílová skupina: Jak na ni cílit? – Webcopywriting – Texty pro webové stránky s přihlédnutím k SEO – Typy textů (blogy, články a rozhovory, PR články, tiskové zprávy, e-maily a další zprávy)

 • Vyprávějte příběhy: Storytelling (hostující lektorka Petra Johansson)

Největší síla tkví v příbězích. Naučte se je vyprávět. Je to ta nejpřirozenější lidská činnost i umění zároveň. Příběhy vás provede zkušená lektorka, herečka a režisérka Petra Johansson.

 • Copywriting a internet – SEO/SEM, obsah a content marketing, meta-data, texty a klíčová slova (Kristýna Maková)

Optimalizace webových stránek zní jako zaklínadlo. V čem vlastně spočívá? Co je její součástí? A jak do toho zapadá obsahová část, texty a práce copywritera? To jsou jen některá z témat, která si budete moct i prakticky vyzkoušet. Máte texty, se kterými byste chtěli pracovat, můžete si je přinést a získat cennou zpětnou vazbu.

 • Copywriting a blogy, strategie a publikační plány (Kristýna Maková)

Je potřeba mít plán. Pálit všude kolem sebe a doufat, že se do něčeho (třeba své cílovky) strefíte, je zbytečným plýtváním munice a vašich sil. Jak publikační plán vytvořit? Jak si nastavit strategii? Čím se řídit? Vytvořte si základní obsahovou strategii, on-line strategii a publikační plán – slaďte web, e-mailing a sociální sítě. Začněte sami u sebe, ať víte, co poradit svým klientům, až se budou ptát. Už víte, co je k psaní na webu potřeba, rozmáchněte se a tvořte! Poznejte, jakou vám může dát strategie a řád svobodu a prostor pro kreativní část práce.

 • Praktická cvičení na téma: Copywriter a jeho vlastní styl versus brand klienta (Kristýna Maková)

Dvouhodinové praktické cvičení na téma psaní a styl. Seznámit se s firemní identitou nebo brandem klienta, je podstatné už na začátku spolupráce. Vyzkoušíte si rozdíl mezi psaním svým jedinečným rukopisem a psaním tak, aby odpovídalo brandu vašeho klienta.

 • Setkání s profesionály ve spolupracujících oborech (hostující lektoři z oboru PR, e-commerce a projektového řízení a webdevelopmentu)

(web)Copywriting a psaní na zakázku je navázáno na další související obory a profese. Díky třem hostujícím lektorům, odborníkům z několika oblastí, získáte praktické informace z první ruky a budete moct pokládat dotazy, na které jste zatím nedostali odpovědi (nebo se zatím neměli koho zeptat).

3 profesionálové. Každý si na vás vyhradí 3 hodiny svého času. Jakým oborům nahlédnete pod pokličku? PR, e-commerce, projektové řízení, vývoj webů a webdevelopment, freelace dráha

 • Praktická cvičení na téma: Kontraktování zakázek a zadávání textů (Kristýna Maková)

Co všechno potřebujete vědět, než začnete psát? Jaké podklady byste si měli vyžádat od klienta? S kým byste měli mluvit? Na co byste se měli umět zeptat? A jak přesné by mělo být zadání, aby výsledkem nebyla klientova věta: Představovali jsme si to trochu jinak. Ačkoli je každý klient jiný, na některé situace se můžete předem připravit. Při praktickém cvičení si vyzkoušíte celý proces na vlastní kůži a můžete tak v klidu ladit své schopnosti.

 • Copywriting a cílení – účel textů a cílové skupiny, podpora brandu klienta (Kristýna Maková)

Copywriting je cílené psaní: píšete s určitým záměrem (cíl), pro určitou skupinu lidí (cílová skupina). Texty můžete podpořit brand klienta, pomoct mu zrealizovat jeho záměr. Zkombinovat všechny faktory je někdy obtížné. A cílová skupina nemusí být vždy tou skutečně „cílovou“. To všechno se nejen dozvíte, ale opět si to budete moct sami vyzkoušet a získat cennou zpětnou vazbou.

 • Praktická cvičení na téma: Osobní prezentace (Kristýna Maková)

Praktické cvičení na závěr – zároveň to nejtěžší pro každého profesionála. Můžete být sebelepší profesionál, každý z nás má ale sám na sebe slepou skvrnu. Napsat texty pro sebe a za sebe, podpořit svou skutečnou prezentaci, může být zároveň i tématem týkajícím se sebevyjádření. Na své texty získáte pravdivou, opravdovou a konstruktivní zpětnou vazbu nejen od lektorky, ale i spolukurzistů. Budete tak moct vše vyladit tak, abyste popsali skutečnost způsobem, který funguje. Udělejte pro sebe to, co děláte pro druhé. A odejděte s výsledkem, který si budete moct vystavit rovnou na webu.

 • Večírek absolventů Letní CopyAkademie


Maximální počet účastníků: 12

Cena: 35.500 Kč (bez DPH)

First minute nabídka, při přihlášení do kurzu a zaplacení kurzovného do 29.02.2024: 28.520 Kč (bez DPH, cena je konečná)

Délka kurzu: 6 celodenních seminářů (6×7 hodin), 4 večerní praktické semináře (4×2,5 hodiny), e-mailové konzultace a vyhodnocování cvičení v průběhu

Více než 52 hodin užitečných informací a praktických zkušeností!

V ceně kurzu je také dvanáctidílný videokurz copywritingu, díky kterému si mnoho z toho, co se dozvíte, budete moct doma pouštět stále dokola, budete-li chtít.

Na konci CopyAkademie získáte osvědčení o absolvování.  (Nejedná se o akreditovaný obor MŠMT, ani o osvědčení o profesní kvalifikaci.)

Nejbližší termín:

23.05.-12.06.2024 – Obyvák, Žitenická 9D, 190 00  Praha 9 – Prosek (mapa)

další termín: červen 2025

Které letní dny budou ve vašem kalendáři patřit psaní?

 • 23.05.2024 (čtvrtek) 09:30-17:00 – Úvod do copywritingu (Kristýna Maková)
 • 25.05.2024 (sobota) 09:30-17:00 –  Vyprávějte příběhy: Storytelling (Petra Johansson)
 • 26.05.2024 (neděle) 09:30-17:00 – Copywriting a internet – SEM, content marketing, meta-data, texty a klíčová slova (Kristýna Maková)
 • 30.05.2024 (čtvrtek) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Copywriter a jeho vlastní styl versus brand klienta (Kristýna Maková)
 • 31.05.2024 (pátek) 17:00-19:30 – Copywriting a kreativity (externí lektorka, bude upřesněno)
 • 03.06.2024 (pondělí) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Kontraktování zakázek a zadávání textů (Kristýna Maková)
 • 08.06.2024 (sobota) 09:30-17:00 – Copywriting a cílení – účel textů a cílové skupiny, podpora brandu klienta (Kristýna Maková)
 • 09.06.2024 (neděle) 09:30-17:00 – Copywriting a blogy, strategie a publikační plány (Kristýna Maková)
 • 10.06.2024 (pondělí) 09:30-17:00 – Setkání s profesionály ve spolupracujících oborech (hostující lektoři z oboru PR, e-commerce a projektového řízení a webdevelopmentu)
 • 12.06.2024 (středa) 17:00-19:30 – Praktická cvičení na téma: Osobní prezentace (Kristýna Maková)
 • 12.06.2024 (středa) 19:00-21:00 – Večírek absolventů Letní CopyAkademie

Přihláška na kurzy

 • Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje (e-mailová adresa, kontaktní informace a jiné) jsou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů popsanými zde.
 

Protispamová ochrana