Srozumitelné texty aneb Překlady z „oborštin“ old

Přeložím vaše texty nebo texty vašich klientů z právničtiny, reklamštiny, marketingštiny, ajťáčtiny a dalších oborštin do srozumitelnější češtiny: Ráda pomůžu i vašim textům k tomu, aby jim snáz porozuměli lidé mimo váš obor a odbornost, vaši klienti nebo spolupracovníci.

Napište mi. Ráda se podívám i na vaše texty: chcipsat@copyakademie.net

Najděte svůj důvod proč…

Odpovíte-li alespoň na jednu z otázek ano, pak bych pro vás mohla být tou vhodnou osobou:

 1. Rozumíte svému oboru a chtěli byste, aby vašemu sdělení dobře porozuměli i laici nebo lidé, kteří nejsou tak hluboce ponořeni do vaší odbornosti?
 2. Máte od klienta marketingový text se všemi potřebnými náležitostmi, ale stále to není ono?
 3. Potřebujete upravit text do formy, která bude ladit se zaměřením vaší cílové skupiny nebo zjednodušit některé terminologicky složitější pasáže bez ztráty významu?
 4. Zjistili jste, že vaše texty nesou stopy oborové komunikace, které už ani nevidíte? Potřebujete někoho, kdo vás na to upozorní?
 5. Hledáte někoho, kdo vám pohledem člověka mimo váš obor řekne, které pasáže, věty nebo výrazy jsou pro něj hůře srozumitelné? A zároveň dovede navrhnout možné alternativy?
 6. Chcete tvořit texty sami, a přesto by se vám hodil někdo, s kým byste se o nich mohli poradit nebo probrat některé pasáže?
 7. Hodil by se vám někdo, kdo vnímá nuance používaných slov a synonym v kontextu vašeho oboru i mimo něj?
 8. Udělá vám radost někdo, kdo si s vámi popovídá o textu, který jste vytvořili, a bude spolu s vámi hledat synonyma a analogické výrazy tak, abyste text zjednodušili, a hladce se pak četl?
 9. Prosíte občas tiše, když trpíte u monitoru, aby to někdo přepsal a upravil za vás, ale nevíte, kde najít toho, kdo by to pro vás udělal přímo ve vaší firmě?
 10. Potřebujete někoho, kdo si dá záležet, a i když se zabývá detaily, protože ví, že na nich záleží, ve výsledku vám pomůže text zjednodušit?

 

Ceny konzultací a copyeditorských prací:

Konzultace můžou probíhat formou osobního setkání, telefonického rozhovoru, přes Skype, Google Meets nebo Webmeeting. Některé konzultace můžeme realizovat i formou práce na sdíleném dokumentu nebo přes e-mail. 

 • Jednorázová nebo úvodní konzultace: 90 minut za 3.500 Kč (bez DPH)
 • Konzultace: 60 minut za 2.500 Kč (bez DPH)
 • hodinová sazba práce: 2.500 Kč (bez DPH)
 • rozsáhlejší práce nacením dle domluveného zadání

Konzultace, jako když najdete...

 • Veškeré Vámi poskytnuté osobní údaje (e-mailová adresa, kontaktní informace a jiné) jsou zpracovávány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů popsanými zde.
 

Protispamová ochrana