Úvod do copywritingu: Pište pro svou cílovou skupinu

Potřebujete napsat srozumitelné texty tak, aby byly v souladu s vytyčeným cílem?

Chcete si najmout copywritera? Chcete předem vědět, jak mu co nejlépe zadat práci, abyste dostali výsledek, který potřebujete? A jak vůbec zjistit, co je potřeba?

Víte, k čemu je vám on-line markeťák, k čemu copík, k čemu copyeditor? Kdy stačí najmout juniora a kdy už je potřeba senior? Máte otázky, na které byste rádi znali odpovědi? Podíváme se na rozdíl mezi komunikací a manipulací, na to, jak je možné v textech pracovat s konkrétností i abstrakcí, která nás vede k filtrování obsahu skrz vlastní životní zkušenosti (jaké jiné taky, že?), i jak pracovat se strategií nebo k čemu je vůbec dobré ji vytvořit a používat.

CÍL: Aneb jak někam chcete dojít, když jste se nerozhodli, kam míříte? Jak můžete měřit výsledky svých nebo zadaných aktivit a jak a kdy to všechno zhodnotit nebo přehodnotit? HODNOTA a HODNOTY.

Chtěli byste se věnovat copywriterské profesi?

Copywriting je termín, který se používá pro profesi psavce, reklamního textaře, blogera, člověka, který umí psát texty, ale ne ledajaké. Takové, které si umějí povídat se čtenáři, klienty firem, oslovit podporovatele nejrůznějších organizací a kampaní, tedy cílovou skupinu. A v on-line světě i tak trochu komunikovat i s roboty vyhledávačů. Tahle profese se na žádné škole neučí, ale i když o ní vznikají weby a knihy, není nad to poznat ji aspoň trochu na vlastní kůži. A ideálně ještě dřív, než se setkáte s prvním klientem.

Kurz, který doporučuji všem, kteří přemýšlí o copywritingu, skvělé seznámení. (Samuel Bros)

Co všechno by měl umět člověk, který chce psát pro druhé?

Chtěli byste vědět, jaký styl práce vám bude vyhovovat, v čem díky své jedinečnosti dokážete nejlépe pomoct svým klientům? Nebo se specializovat nechcete vůbec a plánujete dělat, co se namane? Zjistěte, co rozvíjet, a v čem vám naopak texty moc rychle od ruky nejdou?

Do čeho byste se pouštět neměli?

Na kurzu se dozvíte, co by mohl umět copywriter. A jak se to naučit. Nebudeme řešit poučky. Nebudeme se zabývat tím, která slova jsou trendy a in. Podíváme se na základy copywriterské práce. Pro někoho možná nuda. Ale jak jinak chcete postavit dům, když nemá základy?

Skvělý kurz plný praktických cvičení, ze kterých si odnesete daleko více, než z pouhé teorie. (Michaela Tollarová)

Zjistíte, že nic nenapíšete, dokud něco nenapíšete

A proto jsou součástí kurzu také praktická cvičení s radami a tipy.

Seznámíte se s termíny, které je třeba znát. Zjistíte, jak můžou copywriteři spolupracovat s dalšími marketingovými a on-line marketingovými specialisty a stratégy. A dost možná si ujasníte i to, jak se v budoucnosti sami více vyprofilovat.

Jaká témata se na kurzu objeví?

 • Co psát? A jak? Aneb content je king!*
 • Cílová skupina: Jak na ni cílit?
 • Copywriting vs. webcopywriting: Jaký je v tom rozdíl?
 • Texty pro webové stránky s přihlédnutím k SEO: K čemu to je dobré?
 • Content marketing a search engine marketing.
 • Typy textů (slogany, blogy, články a rozhovory, PR články, tiskové zprávy, e-maily a další zprávy): které zajímají vás?
 • V praktické části si vyzkoušíme práci s cílovou skupinou a slogany.

Přijďte se něco naučit. Vyzkoušet. A zkonzultovat s člověkem, který má zkušenosti v oboru. Díky zpětné vazbě lektora a spolukurzistů získáte zajímavou inspiraci pro další práci.

* Parafráze citace Billa Gatese z roku 1996: Content is king


Reference účastníků:

 • Ester Kaňovská, Moravský adrenalin
  Kurz jsem si moc užila, nenudila jsem se ani minutu. Nové informace jsem si mohla hned vyzkoušet na praktických cvičení. Připadalo mi to spíše jako zábavný den s přáteli, ve které jsem se ale hodně naučila, inspirovala jsem se a nakoplo mě to pustit se do nových věcí. Děkuji:)
 • Vendula Kramná
  Spokojenost! 🙂
 • Samuel Bros, blog
  Kurz, který doporučuji všem, kteří přemýšlí o copywritingu, skvělé seznámení.
 • Alla Sapov
  Celodenní kurz byl pro mě super hlavně v tom, že moji francouzskou povahu (času dost, nejdřív hodně káviček, croissant a poklábosit s přáteli) pomohl usměrnit. Nejdřív malá teorie a pak akce ve formě reálných copy-cvičení vedoucích k finálnímu výsledku. Díky tomu mi došly souvislosti, hlavně ty věci co lajdám, ale i to, co je mojí silnou stránkou a jedinečností. Také musím pochválit i účastníky kurz, všichni měli co dát a byli pro mě inspirací.
 • Michaela Tollarová
  Skvělý kurz plný praktických cvičení, ze kterých si odnesete daleko více, než z pouhé teorie.
 • Tereza Kratochvílová
  Kurz je super pro všechny, co se chtějí naučit základy a hlavní princip web copywritingu – na co si dát pozor, co naopak funguje a jak zaujmout klienta. V průběhu celého školení bylo několik praktických cvičení, které se vzájemně protínali a které jsme pak následně s Kristýnou rozebrali a dala nám zpětnou vazbu co a jak zlepšit. Určitě tento kurz doporučuji 🙂
 • Anonymní účastník
  Kurz mi jiste rozsiril obzory a ziskala jsem cenne rady.

Maximální počet účastníků: 12

Cena: 3.900 Kč (bez DPH, cena je konečná)

Délka kurzu: Jednodenní, 09:30-16:30

Lektorka: Kristýna Maková

Lze realizovat i jako firemní kurz.

Nejbližší termín:

26.02.2020 – Brno, Impact Hub, Cyrilská 7, 602 00  Brno (mapa): pilotní termín kurzu v rozsahu 4 hodiny pro 6-8 osob maximálně (10:00-15:00), přestávka na oběd zhruba uprostřed v délce jedné hodiny, cena: 2900 Kč (bez DPH, cena je konečná)

09.03. 2020 – Praha, Obyvák, Žitenická 9D, 190 00 Praha 9 – Prosek (mapa)

19.03.2020 – Hradec Králové, Centrum andragogiky, K Dolíkám 809/8b, Hradec Králové (mapa): termín kurzu v rozsahu 4 hodiny pro 6-8 osob maximálně (10:00-15:00), přestávka na oběd zhruba uprostřed v délce jedné hodiny, cena: 2900 Kč (bez DPH, cena je konečná)

Přihlášku můžete vyplnit a odeslat pomocí on-line formuláře tady.