Video kurz Jak na copywriting ve 12 krocích old

Zjistěte, co byste měli umět a znát, když se chcete živit psaním textů nebo potřebujete tvořit cílené texty pro svůj vlastní projekt!

Video kurz absolvovalo už více než 150 spokojených studentů.

Zorientujte se v textařině a (mezi)oborových souvislostech.

Přesvědčte se na vlastní oči (a uši), co všechno je potřeba k psaní kvalitních a přesně cílených textů.

A seznamte se se specifiky webcopywritingu.

Konkrétní postupy a potřebná terminologie:

Zjistíte, bez čeho se v dnešní době v oboru neobejdete. A dozvíte se, jak se průběžně zdokonalovat. Díky praktickým úkolům si můžete sami vyzkoušet nejrůznější „copywriterské techniky“.

Co se v kurzu naučíte?

 • jak psát text pro webové stránky s přihlédnutím k SEO
 • jak psát blogy, články, rozhovory, tiskové zprávy
 • jaké jsou nejčastější gramatické chyby
 • jak efektivně na cílovou skupinu

Komu je kurz určen?

 • Každému začínajícímu copywriterovi.
 • Každému, kdo o dráze copywritera nebo webcopywritera zatím jen uvažuje.
 • Každému, kdo copywritera hledá a potřebuje se zaměřit na to, co od profíka v oboru očekávat.
 • Každému, kdo by sám chtěl psát texty o projektech, službách nebo produktech, třeba i vlastních, a rád by se inspiroval, jak na to.
 • Každému, koho zajímá, jaké postupy při psaní cílených textů je možné využívat.

Osnova kurzu

 1. Co je to copywriting? Co je to webcopywriting? A kdo je to copywriter?
 2. Co by měl copywriter umět? A jaké by neměl dělat chyby?
 3. Typy zakázek pro copywritery
 4. Objektivní podmínky k práci
 5. Spolupráce s dalšími specialisty
 6. Co psát, jak a pro koho
 7. Co vše psát
 8. Copywriter a firemní identita / brand klienta
 9. Psaní s ohledem na cílovou skupinu
 10. Texty a jejich struktura
 11. Texty a internet
 12. Jak zaujmout? Jak propagovat svou práci? Je dobré psát si blog?

Co o kurzu napsali ti, kteří ho viděli?

 • Marina Ivanov
  Pokud jste se někdo rozhodl, že se profesně vydáte cestou copywritera, tak tento kurz vřele doporučuji. Zjistíte v něm důležité základy pro Vaši budoucí práci. Kristýna Vás dobře zorientuje v tom, co by měl copywriter umět a na co by si měl dát pozor. Zaujaly mě úkoly u každého tématu, během kterých si můžete procvičit psaní. Kristýna mluví srozumitelně, stručně a má velmi příjemný hlas.
 • Jana Krátká
  Lektorka má příjemný hlas. Jakkoli je to, co se dozvíte odborné, srozumitelné a logické, je to zároveň i vtipné. Velmi oceňuji objektivnost, a že nedělala takové to, co dělá hodně lidí = přesvědčování: Dělej, co ti srdce říká, žij svůj sen (např. sen copywritera); to už se mi děsně zajídá; dokonce bych řekla, že kurz může snílky, co ale nechtějí na sobě příliš makat, spíš odradit. Je spousta lidí, co si myslí, že copywriting je brnkačka a že zrovna oni na tom zbohatnou. Je dobře, když po takovém kurzu zjistí, že až taková brnkačka to není, protože pověst oboru je tím ochráněna od těch, co by jí mohli škodit.

Reference studentů z portálu VímVíc.cz:

 • Petra Skopcová
  Kurz byl přínosem, pokud jste skutečný začátečník a chcete si osvojit uplné základy. Chybělo mi více příkladů z praxe, nebo například vyhodnocení úkolů, praktické rady „do života“ nebo ukázky. Lektorka příjemná a to je vždy plus.
 • Bára Cadriková
  Kurz určitě doporučuji. Nejvíce se asi hodí začínajícím nebo mírně pokročilým copywriterům. Obsahuje spoustu informací nejen technického rázu typu „jak se copy dělá“, ale i jak se vůbec ve světě copywritingu zorientovat, co očekávat, co a jak nabízet, jak se profilovat… Vše je srozumitelně vysvětleno, osobně jsem s kurzem velmi spokojená.
 • Radek Kolínský
  Kurz pro mne byl velmi přínosnou a příjemnou záležitostí. Osvěžil jsem si základní pojmy, hlavně poznal nové a důležité věci. Lektorka znalá, konkrétní. Jen mi vadil občasný šum během přednášek, což ale na celkovém hodnocení nemění.
 • Helena Matoušková
  Kurz se mi líbil. Lektorka přednáší kvalifikovaně a jasně. Doporučuji!
 • Patrik Holubář
  Pro zájemce, který tento obor nedávno objevil, velmi přínosné. Prezentace by se daly vylepšit, tím, aby se nečetlo, co je na stránce, napsáno. Rovněž bych uvítal více příkladů z praxe. Celkově velmi milé a povzbudivé vedení kurzu.
 • Simona N.
  Pro mě jako začátečníka byl kurz velmi přínosný. Ocenila bych i čistě audio verzi na cesty a rozhodně zpětnou vazbu k úkolům.
 • Eva P
  Prinosny pro uplne zacatecniky. Chybely mi ukazky prikladu spravny X spatny. Dalo by se to prolozit vtipnyma ukazkami prikladu jak psat pro mladez i duchodce… kontrasty. Chybela mi rada, jak zjistit, kolik pisu uhozu, abych to nemusela pocitat, bylo-li zadani napsat text 800 Uhozu. Proste vychytavky z praxe nebo asp rada to odpovida priblizne 5radkum nebo 1/2 A4 apod. Chybelo take vyhodnoceni ukolu. Lektorka prijemna.
 • Aneta Hastíková
  Je to skutečně pro úplně začátečníky, ale lze si díky tomu utřídit určité myšlenky, proč ne :-).

Odkazy a zmínky na sítích:

Konzultaci jednotlivých úkolů je možné si objednat individuálně, a to přes skype nebo e-mail. Další informace o konzultacích najdete na této stránce.

Máte zájem o téma copywritingu? Potřebujte psát cílené texty?

Pořiďte si přístup ke srozumitelnému kurzu, který vás posune o pár kroků dál. Kurz Vám bude zpřístupněn po dobu 2 let.

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.